• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • DURUSU PARK EVLERİ
BÜLENT AKARCALI
Sitemizin Çok Değerli Sakinleri
11/04/2017

   Şehir hayatının her geçen gün zorlaştığı, terör olaylarının ve şehit haberlerinin hepimizin ortak üzüntüsü olduğu bir durumda, DURUSUPARK sitemiz bize hayatın bir lütfu gibi, sakin-huzurlu ve güvenli bir ortam sunmaktadır.

   Yönetim ve Çalışanlar olarak bizlerde bu ortamı, 2017 yılında da en iyi şekilde devam ettirmek için gereken gayreti göstereceğiz. Bununla birlikte Yönetim olarak karşılaştığımız iki zorluk karşısında sizlerin de yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

 

1- AİDAT VE SU PARASI ÖDEMEME  :

 

   Burada ki yaşamın istenilen düzeyde devam edebilmesi için Durusu Park ta yaşayan, evi ve/veya arsası olan herkesin aidatını düzenli ödemesi gerekmektedir. Aidat ödemekle yükümlü 300 Üyemizden maalesef 10 - 15. kadarı bütün ikaz ve ricalarımıza rağmen aidat ödemekten kaçınmaktadır. (EK-1)

   Bazıları, anlaşılmaz bir şekilde kullandıkları su paralarını dahi ödememektedir. (Selma Ciliv, Sinan Çetin) Bazısı ise İSKİ’ye giderek, su parasının Site Yönetimince toplanmasını engellemeye çalışmaktadır. Burada ki amaç, su parasını direk İSKİ ‘ye ödediği takdirde, aidat ödemekten kurtulacağını sanmasıdır. Demek ki, su parasının direk İSKİ tarafından tahsil edildiği şehir içi siteler de aidat ödendiğini bilmeyende oluyormuş!

   Ödeme yapmayan herkes hakkında yasal yollara başvurulmaktadır. Aidatını ödemeyenlerden yani Site de ki yaşamlarını aidatlarını ödeyen komşularının sırtından yapan, komşularını istismar eden üyelerden, bu para eninde sonunda mahkemeler aracılığıyla, gecikme tazminatı ve faiziyle birlikte tahsil edilecektir.

   Ancak aidatlarını ödemeyenlerin yarattığı bütçe boşluğu Site de verilen hizmetleri çok ciddi sıkıntıya sokmaktadır. Bugün verilemeyen hizmetin bedelini bir yıl sonra tahsil etmiş olmak sıkıntı yaşamamızı engellememektedir.Aidatlarını ödememekte ısrar edenler için 31 ARALIK 2016 tarihinde Hürriyet gazetesinde Vatandaşın ekonomisi köşesinde çıkan yazıyı sizlerle paylaşmak istiyoruz

  

2- SİTE’NİN GÜVENLİĞİ :

  

   Güvenliğin her şeyden önemli olduğu bir dönemde kimi üyemiz Giriş de ki Güvenliği kaldırtma teşebbüsünde bulunurken bir diğeri güvenliğin olmadığı yerde kapı açılması için Site’yi Arnavutköy belediyesine şikâyet edebilmektedir. (Ali Gedik, Kamuran Yazganoğlu) Bu üyeler, amaç veya isteklerinin neler olduğunu Site Genel Kuruluna katılıp veya Yönetime gelip açıklamak gibi komşuluğun gerektirdiği nezaket içerisinde yapma yollarına da başvurmamaktadırlar. 

   Değerli Site Sakinleri,  3. Hava Alanı bitimine bir yıl kadar kalmıştır. Bu hava alanı bitince buralara her açıdan çok yoğun talep ve ilgi doğacaktır. Özellikle hafta sonları gezmek, piknik yapmak gibi masumane durumlar dışında, iyi niyetli olmayanların da hücumuna uğrayacaktır.

   Dolayısıyla Sitemize giriş çıkışı 2017 de, daha da denetim altına alarak ilerisi için Site dışından olacak talebi şimdiden bu denetime alıştırmanın şart olduğuna inanmaktayız. Giriş ve çıkışları denetleyen kamera sistemimiz, bu denetimin ana unsurunu oluşturmaktadır.  2017 de bu sorunları aşmış olarak hizmet vermek istiyoruz.

   Yukarıda belirttiğimiz sorunları bizlere yaşatan üyelerimizin anlayışlı olmalarını, bu üyelere davranışlarının devam etmemesi gerektiğini sizlerin de iletmesini rica ediyoruz.


1173 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Site Yönetimi Omazsa ne olur? Bir düşünelim! - 07/04/2019
Saygıdeğer Üyeler ; Durusu Park’da site Yönetimi, Yönetimin ve Güvenliğin tavizsiz tavrı olmasa neler olabilirdi? Bir düşünelim!
Durusu Park 'ın Saygıdeğer Dostları - 06/04/2018
Durusu Park 'ın Saygıdeğer Dostları
Saygıdeğer Üyemiz - 17/05/2017
Komşuluk ilişkilerimiz Hk.