• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • DURUSU PARK EVLERİ
BÜLENT AKARCALI
Saygıdeğer Üyemiz
17/05/2017

Durusu Park sakinleri olarak sizler, buradaki yaşam ortamının çağdaş ve uygar bir seviyede olması için son derece duyarlı davranıp, gördüğünüz / şahit olduğunuz olumsuzlukları sözlu ya da yazılı olarak Site Yöneticiliğimize bildirmektesiniz.

 

   Yöneticiliğimiz ise ; hem bildirilenleri, hem de kendi tespit ettiği eksiklik ve olumsuzlukları gidermek için elinden geleni yapmaktadır.

 

   Yöneticiliğimize gelen şikayetlerin çoğunluğu maalesef yakın komşular için yapılmaktadır. Örneğin ; Havlayan veya serbest bırakılan köpekler, baca dumanının gelmesi, kapıların önüne atılan çöpler, tavuk besleme, kümes kokusu vs. gibi şikayetler almaktayız.

 

   Yönetim olarak bize iletilen her şikayet icin gerekli yazılı ve sözlü uyarıları yapmaktayız. Ancak uyarılarımıza duyarlılık gösteren olduğu gibi, ne yazık ki umursayan maliklerimizde olmaktadır.

 

    Şunu bilmenizi isteriz ki ; mülkiyet hakkından kaynaklanan yasal nedenlerle, Yöneticiliğimizin tapulu yerler ve burada ki yaşam tarzı üzerinde hiçbir müdahale ve tasarruf hakkı yoktur.   Yasal olarak müdahale ve tasarruf hakkı yalnız ve yalnız Kamu Görevlilerine (Belediye, Jandarma, vs.) aittir.

 

    Hal böyle iken zaman zaman kimi malik, bir komşu malikin kendi sınırları içerisinde yaptığı bir olumsuzluğu,  Yönetim hiç bir şey yapmıyor diye - daha önceden yazılı veya sözlü olarak bize hiç bildirmeden -   kendilerine yakışmayacak şekilde haksız ifade ve ithamlar içeren yazılar yazarak bizlere  gönderebilmektedir.

 

   Komşular arası oluşan her türlü ihtilafta, Yönetim olarak her zaman Yardımcı - Aracı - Uzlaştırıcı olmaya çalışmaktayız. Tekrar belirtmek isteriz ki, Yönetimin bunlar dışında hiç bir yasal yetkisi yoktur. Bu hususun iyice anlaşılması gereklidir. Ancak, ortaya çıkan sorunlar , ikili ihtilafların dışında, sitemizin genel yapısına zarar getirecek düzeyde olursa, Yönetimin Belediye ya da Jandarma'ya gitme durumu mümkündür.

 

  Değerli üyeler, komşuluk değerli bir ilişkidir. Bu ilişkiyi en iyi şekilde yürütmek hepimizin hem gorevi hem de olması gerekenidir. İstanbul'un en güzide sitesinde sorunlarımızı çatışmacı bir anlayışla değil, hoşgörüyle çözmek için hep birlikte çalışmalıyız.

En iyi dileklerimizle

Bülent AKARCALI
Yönetim Kurulu Başkanı1014 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Site Yönetimi Omazsa ne olur? Bir düşünelim! - 07/04/2019
Saygıdeğer Üyeler ; Durusu Park’da site Yönetimi, Yönetimin ve Güvenliğin tavizsiz tavrı olmasa neler olabilirdi? Bir düşünelim!
Durusu Park 'ın Saygıdeğer Dostları - 06/04/2018
Durusu Park 'ın Saygıdeğer Dostları
Sitemizin Çok Değerli Sakinleri - 11/04/2017
Şehir hayatının her geçen gün zorlaştığı, terör olaylarının ve şehit haberlerinin hepimizin ortak üzüntüsü olduğu bir durumda, DURUSUPARK sitemiz bize hayatın bir lütfu gibi, sakin-huzurlu ve güvenli bir ortam sunmaktadır.