• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • DURUSU PARK EVLERİ

VERİLEN HİZMETLER

 

 1. 1.            SİTE YÖNETİMİ ve VERİLEN HİZMETLER DÖKÜMÜ

 

1.1.            YÖNETİM OLUŞUMU

 

                        Her Yıl Nisan ayı sonunda yapılan Genel Kurullar neticesinde 1265 parsel, 1268 parsel, 1273 parsel ve Bağımsız parseller olarak 4 ayrı bölüm için YÖNETİCİLİK seçimleri yapılmaktadır.

                        Daha sonra 1265 Parsel Yöneticiliğinden 1 kişi, 1268 Parsel Yöneticiliğinden       1 kişi, 1273 Parsel Yöneticiliğinden 1 kişi ve Durusu Evleri Toplu Yapısı Yöneticiliğinden (Bağımsız Parseller) 2 kişi olmak üzere toplam 5 kişi ile “DURUSU EVLERİ TOPLU YAPISI YÖNETİMİ ÜST YÖNETİCİLİĞİ” Yönetim Kurulu oluşturulmuştur. Şu anda da Durusu Park’ı bu üst kurul yönetmektedir.

 

1.2.           PERSONEL DURUMU

Durusu Park’taki hizmetler, idari grup olarak (4) kişi ve teknik grup olarak (3) kişi olmak üzere toplam (7) kişi ile sürdürülmektedir. Çalışan tüm personellerimiz uzun yıllardır sitemizde görev yaptıkları için Durusu Park ‘ı benimsemişler ve büyük bir gayret ve özveri ile çalışmaktadırlar. Aynı anda birden fazla görev ve sorumlulukları üstlenerek hizmet vermeye devam etmektedirler.

 

İDARİ GRUP               GÖREVLER                                                              

1-         Tamer ALBOY               Yönetim, Muh. ve İd.İşler Md.+ Satınalma

2-         Ertan UZUNÇİVİ             Muhasebe + Bilgi İşlem + Sekreterya

3-         Nafiz ARSLAN               İdari İşler + Saha, Güvenlik ve Araçlar Sorm.

4-         Mustafa ÖZER               Ofis Görevlisi + Müze Görevlisi

 

TEKNİK EKİP              GÖREVLER                                                              

1-        Abdurrahman KURSAT  Teknik Servis Şefi

2-        Turan DEMİRKIRAN                  Elektrik Ustası

3-        Abdullah KAYA                          Sıhhi Tesisat Ustası

 

            Teknik Ekibimizin yaptığı görevler ise diğer bölümlerde daha detaylı anlatılmıştır. Tasarruf etmek amacıyla Teknik Ekibimizin 1 kişilik İŞÇİ kadrosu 2015 yılından bu yana boştur.

Ayrıca Alacaklarımızın hukuki olarak takibi, Yöneticiliklerimizin diğer hukuki işlemleri ve tüm konularda hukuki olarak yardım almak amacıyla Avukat Sn. Mehmet OVAYOLU (Ovayolu Hukuk bürosu) ile anlaşılmıştır.

Mali işlerimizin resmi olarak kontrolü, personel SGK, maliye ve vergi daireleri nezdinde işlerin takibi için Çatalca bölgesinden Mali Müşavir Sn. Yahya Cemal BARİK ile anlaşılmıştır.

 

1.3.           ARAÇ – GEREÇ DURUMU

 

Durusu Park‘taki hizmetler; Yöneticiliğimiz bünyesindeki aşağıdaki vasıtalar ile sürdürülmektedir. Tüm araçlarımızın periyodik bakımları zamanında yaptırılmaktadır.

 1. 34 ZAB 86 - 2005 - Jhon Dere 5615-DT traktör genel hizmet aracı
 2. 34 DR 4046 plakalı 2007 model Iveco Kamyon Çok amaçlı Hidrolik Platformlu Genel hizmet aracı
 3. 34 AAZ 119 plakalı 2017 model Citroen C-Elysee İdari İşler Aracı (KİRALIK)
 4. 34 AAZ 557 plakalı 2017 model Fiat Doblo Teknik Ekip Aracı (KİRALIK)

 

      2006 yılında alınan 34 DR 4046 plakalı aracımız çok yönlü olarak kullanılmaktadır. Üzerinde 14 metre yüksekliğe çıkabilecek hidrolik platform bulunmaktadır.

      Ayrıca bu aracın üzerine 250+250 kg köpüklü paslanmaz kazanlı bir yangın söndürme cihazı monte edilmiştir. Böylece bu araç yangınlara ilk müdahalelerde de kullanılmaktadır. Geçmişte de olduğu gibi en son kurumuş otların bulunduğu bölgede başlayan ve hızla yayılan yangınlar bu sayede söndürebilmiştir.

      Müdahale için araç ve personel olmasaydı, Arnavutköy’ den itfaiyenin gelmesi en az yarım saat alır ve bu sürede büyük bir yangınla karşı karşıya kalınırdı.

 

 1. 2.            VERİLEN HİZMETLER

 

1.1.            ALTYAPI HİZMETLERİ

 

                          Mevcut altyapı ve ortak alanlardaki problemlerin çözümü için ihtiyaç duyulan malzeme alımları için bütçemizde bir fon ayrılmış ve bu fon kullanılarak malzeme alımları yapılmakta, sorunlar çözülmektedir. (Su patlakları, çevre aydınlatma direkleri arızaları, elektrik arızaları, vs.)

 

 

1.1.1. TEMİZ ve BAHÇE SUYU  

 

1.1.1.1.   MEVCUT DURUM 

 

                          Gölden alınan suya ve ön arıtma tesisi girişlerinde İSKİ tarafından (Temiz ve Bahçe suyu) 2 adet saat takılmış olup Site içerisinde su dağıtımı Yöneticiliğimiz tarafından sağlanmakta ve bununla ilgili masraflar da Yöneticiliğimiz tarafından karşılanmaktadır.

                          İSKİ faturaları dahil yapılan tüm masraflar (Arıtma elektrik bedelleri, klor, tuz, tamir, vs.) aylık okumalar sonucunda ortaya çıkan toplam harcanan suya bölünerek birim fiyat hesaplanmaktadır. Site içi tüketim miktarları bulunan bu birim fiyatlar ile maliklerimizden tahsil edilmektedir.

                        Ayrıca sitemizin Altyapı Sistemi 1995-1997 yılları arasında yapılmıştır. Bu nedenle özellikle son zamanlarda çok sık arıza ve patlaklar meydana gelmektedir.

 

1.1.1.2.   YAPILAN İŞLER

 

 • Gölden alınan ham su ilk olarak ön arıtma tesisine gelmektedir.   
 • Orada görevli Teknik Ekibimiz tarafından dinlendirme, çökeltme ve Temiz su / Bahçe suyu ayrımı yapılmakta,         
 • Oradan da yine pompalar vasıtası ile 1 Nolu Depoya aktarılmaktadır.
 • Burada yine teknik ekibimiz tarafından suyun arıtma işlemleri gerçekleştirilmektedir.
 • Son olarak buradan 2 nolu ve 3 nolu depolara pompalar vasıtası ile su aktarılarak bu depolardan da site içerisinde suyun dağıtımı gerçekleştirilmektedir.
 • Sitemiz içerisinde bulunan Bu depolar yıl içerisinde titizlikle temizlenmektedir.
 • Ayrıca şebeke ve depolarda bulunan 21 adet pompanın sürekli faal halde tutulması için bakım onarımları yapılmakta, arızalan olursa yenisi ile değiştirilmektedir.
 • Elektrik kesintilerinde suyun kesilmemesi için 2 adet büyük jeneratörümüz mevcut olup bunlar faaliyete geçirilerek su kesintisi yaşanmaması sağlanmaktadır. Böylece elektrik kesintilerinden asgari etkilenmekteyiz.
 • Depolar ve site içerisinde hatlarda herhangi bir kaçak, patlak, vs. için sürekli kontrol edilmektedir. Ancak özel mülkiyet sınırları içerisinde olan yerlere müdahale yetkimiz bulunmamaktadır. Ancak tespit edilirse ilgili malike haber verilmekte ve gereği yapılmaktadır.
 • Meydana gelen arızaların (patlak,vs.) giderilmesi için JCB (kazıcı – yükleyici) makinaları kiralanmaktadır.
 • JCB ‘nin müdahale edemeyeceği yerlerde ise Teknik ekibimiz bizzat müdahale etmekte, gerekli malzemeler temin edilerek arızalar giderilmekte ve evlere suyun verilmesi sağlanmaktadır.
 • Çeşme Suları belirli dönemlerde tahlil ettirilmekte ve neticelere göre var ise sorunun çözümü yönünde çalışmalar yapılmaktadır. Bugüne kadar yapılan hiçbir tahlilde herhangi olumsuz bir sonuç çıkmamıştır.

                                                        

1.1.1.3.   DEĞERLENDİRME

 

                          Tüm bu aşamalar esnasında 3 kişilik Teknik Ekibimiz 24 saat esasına göre görev yapmaktadır. Teknik Ekibimizin bu işlemler için ulaşımlarını sağlaması araçlarımız vasıtasıyla sağlanmaktadır.

                        Bütün bu pompaların ve jeneratörlerin bakımı-tamiri ve amortismanı ciddi para tutmaktadır. Ayrıca Mevcut altyapı sistemin PVC malzemeden olması nedeni ile ek parçaların tedarikinde de zorluklar yaşamaktayız.

                          Sitemize İSKİ tarafından verilen tek hizmet ayda bir defa saatlerin gelip okunmasıdır.  Ancak İSKİ Faturaları Yöneticiliğimiz tarafından günü gününe ödenirken bu bedellerin bazı sorumsuz davranan maliklerden toplanması hususunda zorluklar yaşamaktayız.

Özellikle yaz döneminde çok su kullanan kimi sakinlerimiz gelen yüksek su faturaları karşısında sorun çıkarmaktadır. Adeta fazla kullandıkları suyun parasını, ödemelerini düzgün yapan site sakinlerinin sırtından ödetmek istemektedirler.

 Bahçesinde borusu patlamış bir hanım sakinimiz ‘’ patlağı tespit edip bana bildirmediniz, ben bu parayı ödemem’’ demiştir. Sizlerin verdiği aidatları haksız ve komşuluğa yakışmayacak biçimde kullandığını anlamama da ısrar etmektedir.

Bu durumlar mahkemeye intikal ettirilse de İSKi’den ödeme emri geldiğinde ödeme yapmamız gerektiğinden, ödeme yapmayanlardan ancak uzun süren davalardan sonra ve tahsil edebildiğimiz için ciddi nakit sıkıntılarıyla karşılaşmaktayız.

 

1.1.2. ATIKSU SİSTEMİ ve ARITMA TESİSİ

 

1.1.2.1.   MEVCUT DURUM  

                        İSKİ SİTEMİZE HERHANGİ BİR KANALİZASYON HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. DOLAYISYLA TÜM ATIKSU ARITMA HİZMETİ TARAFIMIZDAN VE KENDİ TESİSİMİZDE, HİZMET BEDELİNİ BİZİM ÖDEDİĞİMİZ ÇEVRE FİRMASININ DENETİMİNDE YAPILMAKTADIR.

                       

1.1.2.2.   YAPILAN İŞLER

 • Atıksu Arıtma Tesisimiz 7/24 olarak Teknik ekibimiz tarafından işletilmekte ve sürekli kontrol altında tutulmaktadır.
 • Atık su hattına ait rögarlar da Teknik Ekibimiz tarafından sürekli kontrol edilmekte ve problemli olanlar tespit edildiği taktirde en kısa süre içerisinde tamir edilmektedir.
 • Aynı şekilde kırılan yada kaybolan Rogar kapakları yenileri satın alınarak değiştirilmektedir.
 • Arıtma tesisinde oluşan Atık sular İSKİ ‘den onaylı vidanjör firmaları tarafından, aylık 2.000 TL olan bedeli Sitemiz tarafından ödenerek havza dışına çıkarılmaktadır.
 • Atıksu Arıtma Tesisimiz her ay düzenli olarak Danışman firmamız tarafından kontrol edilmekte, gerekli tahlil ve incelemeler yapılmaktadır.

 

1.1.2.3.   DEĞERLENDİRME

 

                        Arıtma Tesisimize ait tüm giderler Sitemiz tarafından karşılanmaktadır. Gölün diğer tarafındaki yerleşim yerlerine ait kanalizasyon, İSKİ tarafından yapılan arıtmalardan direk göle akmaktadır. Buna karşın sitemize hiçbir hizmet vermeyen İSKİ, tesisimizi sıkı ve sürekli denetim altında tutmaktadır.

 

1.1.3. ELEKTRİK ve ÇEVRE AYDINLATMA SİSTEMİ

 

1.1.3.1.   MEVCUT DURUM

                          Sitemiz içerisinde toplam 10 Adet Trafo mevcut olup sitemizin mevcut elektrik altyapısı tamamı ile BEDAŞ ‘a devredilmiş ve onun sorumluluğundadır.    Ayrıca yine sitemizin içerisinde yaklaşık 550 adet civarında Çevre Aydınlatma direği mevcut olup tüm Çevre Aydınlatma Sistemi de BEDAŞ ‘a devredilmiş ve onun kontrolündedir

 

1.1.3.2.   YAPILAN İŞLER

 • Sitemizde meydana gelen tüm Elektrik Arızaları teknik ekibimiz tarafından anında BEDAŞ yetkililerine iletilmekte, sorunun en kısa süre içerisinde çözülmesi için kendilerine her türlü yardım yapılmaktadır.
 • Çevre Aydınlatma sisteminde meydana gelen arızalar da her gün Teknik Ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir.
 • Arızalı olan direkler için, ihtiyaç duyulan Ampul ve duylar BEDAŞ’ın elinde olmadığı için Yöneticiliğimiz tarafından temin edilmektedir. Ancak değişim konusunda BEDAŞ ile problemler yaşamaktayız. Arızaları bildirdiğimiz halde ekipler gelmemekte, trafoların kapıları kilitlenmektedir.
 • İyi ilişkiler içerisinde bu sorunları çözmeye çalışmaktayız. Yine de yasak olmasına ve uyarılar almamıza rağmen acil durumlarda ampul değişimlerini kendi personelimiz ve aracımızla biz yapmaktayız.

 

1.1.3.3.   DEĞERLENDİRME

Arnavutköy’den Yassıören’e kadar tüm bölgenin alt yapısı çok yetersiz olduğu için sık sık kesintiler yaşamaktayız. Bu kesintiler sitemizde arızlara sebep olmaktadır. Yazılı ve sözlü müracaatlarımız, yenileme büyük bir yatırım gerektirdiği gerekçesiyle cevapsız kalmaktadır.

 

1.1.4. DOĞALGAZ

2013 yılı içerisinde Doğalgaz Altyapı çalışmaları tamamlanmış ve 01 OCAK 2014 itibariyle sitemizin içerisinde şu anda doğalgaz mevcuttur.

Evlere yapılacak Kutu montajları sırasında İGDAŞ ekibi, teknik servis ekibimizin kontrolünde olup maliklerimizin talepleri doğrultusunda gerekli montajları yapmaları sağlanmıştır.

                          Hat çekilmeyen bazı yollar olduğu tespit edilmiş ve bu konuda da maliklerimiz adına İGDAŞ ‘a gerekli başvurular yapılmış ve buralara da doğalgaz hattının çekileceği yönünde gerekli cevaplar alınmıştır.

1.1.5. SİTE İÇİ YOLLAR

Sitemizin içerisinde 4 ana cadde ve yaklaşık 45 sokaktan oluşan yaklaşık 30 km. civarında yol mevcuttur.       Site içi yollarımızın %90’dan fazlası asfaltlanmış ve altından altyapı hatları geçirilmiş durumdadır.

 Mevcut yollarımız 1995-2000 yılları arasında asfaltlanmıştır. Bu nedenle Sitemiz içerisindeki yollarda meydana gelen çökme ve çatlaklar meydana gelmektedir. Bunlar geçmiş yıllarda mümkün olduğunca onarılmıştır.

Arnavutköy Belediyesi nezdinde yaptığımız başvurular sonucu Eylül 2018 ayı itibariyle site içinde asfalt tamir ve yenileme çalışmaları başlamıştır.

 

1.1.6. İLETİŞİM

                          Sitemizin telefon sistemi Kablosuz Sistem olduğu için ADSL İNTERNET sisteminden faydalanamamaktayız. Çağımızın en büyük olanağı olan İNTERNET için ADSL sisteminden faydalanamamamız, sitemizin şu andaki en büyük problemlerinden biridir

                          Bu konuda da dönemimiz içerisinde birçok kez üst düzey görüşmeler gerçekleştirilmiştir. Bu görüşmeler olumlu bir şekilde sürmekle beraber henüz kesin bir neticeye ulaşılmış değildir.  Bu konuda Yönetim Kurulumuzun üzerinde hassasiyetle durduğu konuların başında gelmekte olup çalışmalarımız devam etmektedir.

                          Bu hususda Telekom nezdinde etkili olabilecek üyelerimiz mevcut ise kendilerinden destek bekleriz

 

1.1.7. DİĞER ALTYAPILAR

 • Durusu Park içerisindeki yangın muslukları sürekli kontrol edilmekte ve arızalandığında yedeği mevcut ise yenisi ile değiştirilmektedir.
 • Site içerisindeki tüm yağmur kanalları her yağmurda kontrol edilmekte, ortaya çıkan herhangi bir probleme anında müdahale edilmektedir.

 

1.2.           SATIN ALINAN HİZMETLER

 

1.2.1.              GÜVENLİK

Sitemizin Güvenlik Hizmeti 7 personel ile yürütülmektedirler. Devriye aracı ise Güvenlik firması tarafından kiralanmış ve tüm giderleri kendilerine aittir. Ayrıca personelin ulaşım sorunu da yine Güvenlik firmasına aittir.  

 • Site içerisinde kurulan 15 Adet kontrol noktasından geçerek arabalı ve yaya yapılan devriyelerle site içerisinin sürekli denetimi gece gündüz kesintisiz yapılmaktadır.
 • Site girişindeki Kamera Kayıt Cihazı ve site girişindeki 5 Kamera ile Kayıt Sisteminin sürekli faal halde olup giren çıkan bütün araçları ve şahısları kaydetmektedir
 • Sitemizin Balaban eski yoluna açılan ve C Kapısı olarak adlandırılan giriş ve çıkışlar Güvenlik ekibimiz tarafından çok sıkı bir şekilde kontrollü olarak yapılmaktadır. Ayrıca bu kapıya 2 kameralı bir kayıt sistemi kurulmuştur.
 • Evlere kurulacak alarm sistemleri konusunda tüm maliklerimiz bilgilendirilmiş ve çoğu villaya alarm sistemi kurulmuş ve güvenlik ile koordineli hale getirilmiştir.
 • Sitemize her gün ortalama 120-150 araç giriş çıkış yapmaktadır. Tüm bu araçların giriş,-çıkışları ve günübirlik gelen araçların site içerisindeki hareketleri dikkatli bir şekilde izlenmektedir. Herhangi bir şüpheli duruma rastlanırsa anında müdahale edilmekte ve ilgili güvenlik birimlerine haber verilmektedir.

 

1.2.2.    PEYZAJ

Durusu Park ‘ın peyzaj işleri konusunda, NİSAN – EKİM aylarını kapsayan dönem için özel firmalar ile anlaşılmakta ve bu hizmetler yürütülmektedir.

 • Site içerisindeki genel mıntıka temizliği,
 • Tüm yolların temizliği, bakımı ve yıkanması,
 • Yol boyları ve ortak alanların ot temizliği,
 • Fidan ve çim ekimi, budama işeri, bitkilerin sulanması
 • Gerekli yerlerde arazi tesviye işleri,
 • Yağmur kanallarının bakımı ve temizliği,
 • Çıkan çöplerin araç ile atılması işleri bu sözleşme dahilindedir.           

                        Sözleşme süresi dışında kalan zamanlarda ise yevmiye ile işçi çalıştırılarak tasarruf sağlanmıştır.

 

1.2.3.    ÇEVRE SAĞLIĞI

Özellikle Atıksu Arıtma Tesisi ve Çevre Sağlığı ile ilgili konularda kanun gereği çalışmalar yapmak üzere ULUS MÜHENDİSLİK ve ÇEVRE DANIŞMANLIK firması ile anlaşılmış ve sözleşme imzalanmıştır.

 

 

 • Bu firma, sitemizin Su, Atıksu, Hava, Atık  yönetimi konusunda bize yardımcı olmaktadır.
 • Ayrıca Toprak kirliliği, kimyasal yönetimi, çevresel etki yaratacak arıza, bakım veya onarım işlemleri konusunda da denetimler yapmaktadırlar.
 • Firma yetkilileri her ay düzenli olarak sitemize gelmekte ve denetim yaparak rapor halinde sunmaktadır.
 • Çevre ile ilgili uyulması gereken kurallar ve yeni gelişmeler hakkında personelimize de gerekli eğitimler verilmiş ve verilmektedir.

 

1.2.4.    İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ

 

6331 sayılı kanun gereği 01 OCAK 2014 tarihinden itibaren İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği konusunda gerekli önlemlerin alınması ve bu konuda ilgili firmalardan hizmet alınması zorunlu hale getirilmiştir.

Alınan teklifler ile ilgili yapılan görüşme ve değerlendirmeler neticesinde Yönetim Kurulumuz KAŞİFOĞLU OSGB tarafından verilen teklifin en uygun teklif olduğuna karar vermiş ve 2015 yılından bu yana aynı firmadan hizmet alımına devam edilmektedir. 

Bu firma, Yönetim Personelimiz için İşyeri Hekimliği ve İŞ Güvenliği Hizmeti vermektedir. İşyeri Hekimi, ayda en az bir kez gelerek personelimizi sağlık kontrolünden geçirmektedir. İş Güvenliği Uzmanı ise yine periyodik zamanlarda personelimize gerekli eğitimler vermekte ve işyeri ile ilgili gerekli denetimleri yapmaktadır. Eksik bulunan hususlar ivedilikle tamamlanmaktadır.

 

1.2.5.    PERSONEL SERVİSİ

 

Personelimiz ile birlikte maliklerimizin evi ya da arsalarında çalışanların sitemize ulaşımı için Bedeli Yöneticiliğimiz tarafından ödenen bir Servis Aracı tahsis edilmiştir.

Servis, Terkos-Tayakadın-Boyalık-Balaban-Durusu Park güzergahında sabah ve akşam saatlerinde hareket etmekte, personelimiz ile birlikte maliklerimize çalışan kişilerden bu yörelerde oturanlar bu servisten faydalanmaktadır.

Ayrıca Servis aracımızın Terkos ve Tayakadın güzergahında çalıştığı için diğer toplu ulaşım araçları kullanılarak servis ile ring sağlanabilmektedir.

 

1.3.           DİĞER HİZMETLER

 

 • Teknik Servis Ekibimiz 24 saat hizmet vermektedir. Kendilerine Anten Kulesinin altında bir ofis tahsis edilmiş olup tüm tesisler kontrol edilmektedir. Ayrıca özel olarak ihtiyaç duyan malikimiz ile ilgili her türlü yardım da kendilerine sunulmaktadır.
 • Teknik Ekibimiz ve Güvenlik Ekibimiz tarafından kullanılan cep telefonu hatları 24 saat açık olup maliklerimiz istedikleri anda bu telefonlardan personelimize ulaşabilmektedir.
 • 34 ZAB 86 plakalı traktörümüz de yine site genelinde muhtelif işlerde kullanılmaktadır. Traktörün ön tarafında bir kar temizleme aparatı takılmış ve yoğun kar yağısında site içinde tüm yollarımız açık tutulmaktadır.

                                    Ayrıca yine traktörümüze takılan 3 tonluk su römorku ile yazın yol boyu fidan sulama ve yol temizlik işleri ile yangınlara müdahale yapılmaktadır

 • Kamyon üzerine 250+250 kg köpüklü paslanmaz kazanlı bir yangın söndürme cihazı monte edilmiştir. Elimizde mevcut bulunan yangın tüpleri doldurulmuştur. Elimizde mevcut bulunan yangın tüpleri doldurulmuştur. Ayrıca ihtiyaç duyulan yeni yangın tüpleri de satın alınmıştır. Özellikle boş arsalarda Oluşan yangınlara anında müdahale edilmekte yangının büyümesi engellenmektedir.
 • Yöneticiliğimizin kontrolünde olan www.durusupark.com sitesi sürekli olarak güncel tutulmakta ve sitemizle ilgili tüm güncel bilgiler maliklerimiz ile paylaşılmaktadır.
 • Durusu Park’ta çalışan hizmetlilerin kontrolleri yapılmakta, düzene uygun olmayan davranışları görüldüğünde ilgili malikimize bilgi verilmektedir
 • Site içerisindeki başıboş köpekler ile ilgili problemler bütün gayretlerimize rağmen hala devam etmektedir.   Özellikle çevre Belediyeler tarafından toplanan başıboş köpekler, sitemizinde bulunduğu bölgedeki (Yassıören, Balaban, Boyalık,vs.) boş arazilere bırakılmaktadır. Bırakılan bu hayvanlar kısa süre sonra da sitemize girmektedir. Site içerisindeki başıboş köpekler, personelimiz tarafından mütemadiyen canlı olarak yakalanmakta ve site dışarısına çıkarılmaktadır

 

            Maalesef hayvan sevgisi yerine köpekleri süs-moda veya oyun aracı olarak gören zihniyet, edindikleri hayvanlardan bıkınca köpeklerini şehir dışına bırakmaktadır. Sitemizde bundan nasibini almakta ve yılda 100’e yakın köpek yakalanıp belediye barınaklarına bırakılmaktadır.

 

 1. 3.            SONUÇ ve DEĞERLENDİRME

 

             Büyük bir alana sahip olduğumuz ve içerisinde halka açık olan otel, manej gibi tesislerin olduğu sitemizde kısıtlı imkanlar ve özveri ile çalışan personellerimiz sayesinde azami hizmet verilmeye çalışılmaktadır.

            Tüm bu hizmetler, 2003 yılından bun yana sitemize tamamen gönüllülük hesabıyla ve dinlenmeye-işine-aile ve komşuları ile geçirebileceği vakitlerini bu hizmetleri vermeye ayırmış yönetimler ve gerçekten haftanın 7 günü fedakarlıkla son derece düzgün ve profesyonel hizmet veren idari ve teknik kadro sayesinde olmuştur.

        Sitedeki mevcut her personelimiz ise fiilen haftanın 6 günü saat 08.00-18.00 arası çalışmaktadır

            Bütün bunlara rağmen bazı maliklerimiz tarafından haksız itham ve şikayetlere maruz kalmaktayız. Bu gibi durumlarda Hiçbir çıkar beklemeden yalnızca Durusu Park için Gönülden çalışan bizlerin ne yazık ki şevki de kırılmaktadır. Oysaki şikâyet yerine çözüm için birlikte çalışırsak Durusu Park daha güzel bir yer haline gelecektir.

            Hatta bazı maliklerimiz sitemizdeki düzenin bozulması amacı ile Giriş kapılarımızı (Balaban eski yol tarafındaki C Kapısı dahil) Belediyeye dahi şikâyet etmiştir. Ama aynı kişiler bizlerin ödediği aidatlarla verilen hizmetlerden faydalanmaya bir nevi bizim sırtımızdan geçinmeye de devam ediyorlar. Bu kişilerle mücadelemizde sizlerden de destek bekliyoruz.

Bütün bu hizmetler ve alınan tedbirler sayesinde sitemizde tam bir güvenlik ve huzur ortamı temin edilmiş, maliklerimizde burada yaşamaktan son derece memnundurlar.

            Bu durum da sitemizde ki mülk değerlerinin bölgede en yüksek rayiçlere ulaşmasını ve sitemizin imrenilen ve beğenilen bir siteye dönüşmesini sağlamıştır. 2018 yılında yaklaşık %20 enflasyon olmasına rağmen aidatlar %5 civarında arttırılmıştır. Çevremizde bu kadar düşük aidat ile bu kadar geniş kapsamlı hizmet veren bir site daha olmadığına inanıyoruz.

            Yukarıda verilen hizmetlerin bir kısmı ayrıntıları ile verilmiştir. Şu anda villalardan aldığımız aidat yalnızca 650,00 TL ‘dir. Oysaki verdiğimiz hizmetin küçük bir kısmını veren çevremizdeki sitelere baktığımızda (Göktürk, Bolluca, Çatalca, Hadımköy civarında) aidat bedelleri en az 1.500 TL civarından başlamaktadır.

Sitemizde ev ve arsa sahibi olan yaklaşık 310 üyemizin hemen hemen tümü aldıkları hizmetlerden son derece memnun olmalılar ki bütün çağrılarımıza rağmen genel kurullarımızı 30-35 üyemizin katılımıyla yapmaktayız.

            Oysa bizler yönetim ve çalışanlar olarak genel kurullarımızın kalabalık ve komşularımızın birbirlerini daha iyi tanıtacak bir ortamda geçmesini arzu ediyoruz.

            Yine de her toplulukta olduğu gibi ; en küçük şeyleri bahane edip aidatları ödememek için direnen ve bizlerin sırtından geçinmek isteyen kişiler ne yazık ki az sayıda da olsa bizim içimizde de var. Örnek verecek olursak Yolda gördüğü ufak bir çöpü alıp çöp kutusuna atmak yerine Yönetimi arayıp şikâyet eden ve “yönetim hiçbir şey yapmıyor” gibi ithamlarda bulunan kişiler var. Ya da kendi bahçesinde patlayan su hattı nedeniyle meydana gelen su kaybı için yardım istemek yerine bedelini ödememek için Yöneticiliğimizi ve personelimizi şikâyet edip suçlayanlar!

            Bu kişiler azınlık olsa da bu tavır ve davranışları bizleri üzmektedir. Tüm bunlara rağmen ne kadar üzülsek te yine Durusu Park ‘a hizmete devam etmeye çalışıyoruz.

Tamamlanmak üzere olan Kuzey Marmara Otoyolu, sitemizin önünden geçen Kemerburgaz-Yassıören Yolu, Yeni Havaalanı, sitemiz ve çevresi için çıkarılan yeni imar planları ile tasarlanan yeni projeler (Kanalİstanbul, vs.) nedeniyle bölgemizin daha değerli ve hareketli olacağı aşikârdır.

            Bu durum sitemizin gelişmesi açısından son derece önem arz etmekte olup Yönetim olarak bu konularda imkanlarımız dahilinde müdahil olmaya çalışmaktayız.

            Durusu Park ‘ın daha da geliştirilmesi gayesi ile yapılması gereken işler vardır. Durusu Park ‘ın hak ettiği yere gelmesi için çalışmalar devam etmelidir.

             Bu konuda sizlerden kıymetli ilgilerinizi bekler, size ve sevdiklerinize sağlık ve mutluluklar dileriz.

 

            Bilgilerinize sunulur.

                                                                                    Saygılarımızla

 

 

CEP TELF : 0533 304 19 14 (Ofis) -

                      0538 299 07 57 (Güvenlik)

                      0539 259 95 07 (Teknik Ekip)

MAİL : durusuparkevleri@gmail.com , info@durusupark.com,